כיסויי גלגל – בחירת הכיסוי האידיאלי עבורך ועבור רכבך

כיסויי גלגלים הפכו בשנים האחרונות לאביזר פופולרי מאוד בקרב בעלי רכב, הן מטעמי אסתטיקה והן כאמצעי לשמירה על חיי הגלגלים של הרכב.

כיסויי גלגלים מגיעים במגוון רחב של עיצובים, חומרים וגימורים שונים, כך שניתן למצוא כיסוי מתאים לכל סגנון וטעם אישי. בנוסף, לכיסויי הגלגלים ישנם יתרונות רבים נוספים מעבר לאסתטיקה – הם עוזרים לשמור על חיי הגלגל מפני שריטות, פגיעות וקורוזיה, ואף תורמים לבטיחות הנהיגה בכביש.

עם זאת, לא כל כיסוי גלגל מתאים לכל סוג רכב ולכל סגנון נהיגה. במאמר מקיף זה נעבור יחד על סוגי כיסויי הגלגלים השונים הקיימים בשוק, נבחן את היתרונות והחסרונות של כל סוג, וניתן טיפים מעשיים שיעזרו לכם לבחור את הכיסוי האידיאלי ביותר עבורכם ועבור רכבכם.

 

סוגי כיסויי גלגלים:

קיימים מספר רב של חומרים וסגנונות לייצור כיסויי גלגלים. נסקור כעת את הנפוצים שבהם:

כיסויי פלסטיק – אלו הכיסויים הנפוצים והזולים ביותר. הם עשויים פלסטיק קשיח או גמיש, ומגיעים במגוון רחב של עיצובים וצבעים. כיסויי הפלסטיק קלים מאוד, עמידים יחסית לשריטות ופגיעות, וקלים להתקנה ולניקוי. מאידך, הם פחות עמידים בפני מכות חזקות, ולא מעניקים הגנה מיטבית לגלגל מפני קורוזיה.

כיסויי מתכת – אלו כיסויים העשויים ממתכת קלה כמו אלומיניום. הם מאופיינים בעיצובים מוקפדים ואסתטיים, חלקם אף מגיעים עם ציפוי כרום מבריק. כיסויי המתכת קלים לניקוי, אך נוטים יותר להישרט מכיסויי פלסטיק. הם מספקים הגנה טובה מפני פגיעות וקורוזיה.

כיסויי סיבי פחמן – אלו כיסויים העשויים מחומר קומפוזיט קל משקל אך חזק במיוחד – סיבי פחמן. כיסויים אלו קלים מאוד, חזקים ועמידים בפני שריטות ופגיעות, ואף עוזרים בקירור מערכות הבלמים. הם יקרים יחסית, ודורשים תחזוקה מיוחדת.

כיסויי עץ – כיסויים בעלי מראה ייחודי העשויים מעץ מגולף. הם מעניקים מראה וינטאג'י ייחודי לרכב, אך דורשים טיפול מיוחד בצבע ובגימור כדי לשמור על מראם.

כיסויי סגסוגת – כיסויים העשויים מחומר מרוכב המשלב בין אלומיניום למגנזיום. הם קלים וחזקים מאוד ועמידים בפני פגיעות. הם מעט יותר יקרים מכיסויי אלומיניום רגילים.

כיסויי חישוק – אלו כיסויים המכסים רק את החישוק של הגלגל, ולא את הצמיג. הם מגיעים בדרך כלל כחלק מערכת של כיסויי חישוק לכל הגלגלים, ונותנים מראה של חישוקי סגסוגת לרכב.

כיסויי גלגל מלא – כיסויים אלו מכסים הן את החישוק והן את הצמיג, ויוצרים מראה של גלגל סגור ואחיד. הם נותנים הגנה מקסימלית לגלגל, אך עלולים להקשות על קירור הבלמים.

 

גורמים לבחינה בבחירת כיסוי גלגלים:

כעת כשיש לנו הבנה טובה יותר של סוגי הכיסויים השונים, בואו נבחן כמה גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון בתהליך בחירת הכיסוי המתאים:

מראה ועיצוב – כיסויי הגלגלים יכולים לשנות לחלוטין את מראה הרכב, ולכן חשוב לבחור כיסוי שמשתלב היטב עם עיצוב הרכב ומדגיש אותו לטובה. שילוב נכון יוסיף נופך אסתטי וספורטיבי לרכב.

מחיר – מחירי כיסויי הגלגלים משתנים מאוד בהתאם לחומר ולאיכות הייצור. כיסויי פלסטיק זולים, בעוד כיסויי סיבי פחמן יקרים בהרבה. מומלץ לבחור כיסוי איכותי גם אם הוא יקר יותר, כדי להבטיח שיעמוד בפני שחיקה לאורך שנים.

גודל חישוק – יש לוודא שגודל הכיסוי מתאים לגודל החישוק של הרכב. כיסויים רוב המותאמים על פי גודל חישוק סטנדרטי, אך חשוב לבדוק התאמה לרכבים עם חישוקים מיוחדים.

עמידות ובטיחות – שיקול חשוב נוסף הוא עמידות הכיסוי וההגנה שהוא מספק לגלגל מפני נזק. חומרים כגון פלסטיק וסיבי פחמן חזקים יותר ממתכת. גם אחיזת הכביש חשובה לבטיחות.

תחזוקה – יש לבדוק מה מאמץ התחזוקה הנדרש עבור כל סוג כיסוי – האם הוא דורש ניקוי וטיפול מיוחדים. כיסויי מתכת וסיבי פחמן דורשים פחות.

משקל – כיסויים כבדים עלולים להשפיע על ביצועי הרכב וצריכת דלק. מומלץ לבחור כיסוי קל משקל ככל האפשר בהתאם לחומר.

אוורור וקירור – יש לוודא שהכיסויים מאפשרים אוורור טוב לצלחות הבלמים, על מנת שלא לפגוע בביצועי הבלימה. כיסויי חישוק עדיפים בהיבט זה.

 

טיפים לבחירת כיסוי גלגלים:

לאחר שראינו את מגוון הדגמים והגורמים לבחינה, בואו נראה כמה טיפים מעשיים לבחירת כיסוי גלגלים איכותי:

– התאמה לדגם הרכב – בדקו מהם הכיסויים המומלצים על ידי יצרן הרכב עבור הדגם שלכם.

– בחרו חומר איכותי ועמיד כגון סיבי פחמן לרכבים ספורטיביים או כיסויי אלומיניום או מגנזיום לרכבי שטח.

– ודאו מידות מדויקות והתאמה לחישוק לפני הרכישה.

– עדיף לרכוש כיסויים לכל הגלגלים יחד כסט, על מנת לשמור על אחידות המראה.

– בדקו את אפשרויות המשלוח, האחריות וההחזרה לפני הקנייה.

– שימרו על הכיסויים בעזרת ניקוי וקורוזיה לפי הוראות היצרן.

 

כיסויי גלגלים הפכו לאביזר פופולרי מאוד עבור בעלי רכב, וישנו מגוון עצום של דגמים וסגנונות לבחירה. על מנת למצוא את הכיסוי המושלם עבורכם, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים כגון סוג הרכב, סגנון אישי, תקציב, חומרים ועוד. עם יישום הטיפים שסקרנו, תוכלו לבחור כיסוי איכותי, אסתטי ובטיחותי שישדרג את מראה רכבכם. תהנו מהנסיעה!

כיסויי גלגל